ÇİFTLİKKÖY ORGANİK HOBİ BAHÇESİ

Çiftlikköy'de sağlıklı beslenmek isteyen, çocukların toprakla buluşmasını sağlayan kocaman bir aileyiz. Size özel bahçelerinizde organik sebzenizi kendiniz yetiştirip, güvenle tüketebilirsiniz.

HOBİ BAHÇESİ

Beykoz Cumhuriyetköy'de size özel olarak hazırlanmış bahçenizde kendi sebzelerinizi yetiştirebilirsiniz.

ico_count_3.png
Şehirdeki Bahçeniz

Çiftçiler; 30m2 kendi bahçelerinde, Çiftlikköy tarafından verilen organik fidelerini uzman ekibimizin kontrolünde eker, yetiştirir ve dalından toplarlar.

organic-icon-png-2.png
Organik Üretim

Çiftlikköylüler Organik Sertifikalı tarlalarında asla kimyasal ilaç ve hormon kullanmadan organik ürünler yetiştirirler.

4.png
Mevsiminde Geleneksel Tarım

Çiftlikköylüler sadece mevsiminde sebzelerini yetiştirirler. Böylelikle en yüksek besin değeri olan sebzelerini yetiştirip aynı zamanda doğal dengeye saygı duyarlar.

ico_count_1.png
Taze Tüketim

Çiftlikköylüler dalından en taze hali ile hasat ettikleri ürünleri tüketerek sebzelerin lezzetini, tazeliğini ve kendi emeğinin mutluluğunu hissederler.

organic-512.png
Şimdi Ama Eskisi Gibi

Çiftlikköylüler damla sulama gibi teknolojilerden faydalanıp geçmiş ile günümüzü harmanlayarak geleneksel tarım yöntemlerini uygularlar.

6.png
Gönülden Destek

Uzman ekibimiz çiftçilerimizin gelemediği zamanlarda bahçelerinin sulama ve bakım ihtiyaçlarını gönülden sevgi ile karşılamaktadır.

Vegetables_basket-512.png

29

Çeşit Mevsim Sebzesi

organic-512.png

365

Gün Üretim

ico_count_3.png

28000

m2 Organik Alan

48714-organic-search-symbol-of-magnification-tool-with-leaves.png

0

Kimyasal İlaç Kullanımı

Hobi Bahçeciliği

Günümüzün hızla değişen yaşam koşulları ve şehirleşme beraberinde doğal ortamlara özlem duymaktayız. Şehirden uzaklaşıp, kendinizi toprağa atıp siz de Çiftlikköy’de tarım yapabilirsiniz.

Hobi bahçesi denilince kimi zaman yapay çiçek ve ojelerin yer aldığı yapay bahçeler düşünülse de  hobi bahçeleri içeriğinde yer alan tüm sebzeleri ile tamamen gerçek ve insan yaşamının daha kaliteli olmasına faydalı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Hobi bahçesi bir diğer ismi organik bahçe, hobi amaçlıdır. Organik bahçenizde sebze yetiştiriciliği yapabilirsiniz. Böylece kendi sebzenizi çok sağlıklı biçimde kendiniz üretirsiniz.

Bu uğraş sonunda ürünlerinizi kendi ellerinizle toplayıp tüketmek veya sevdiklerinizle paylaşmak ise paha biçilemez bir keyiftir ve bahçeciliğin vazgeçilmez bir hobi haline gelmesine neden olur.

Hobi Bahçesi

str2_SLfolo300517_s1_1-770x470-e1571581360537.jpg
9-4.jpg

ŞEHİRDEKİ KÖYÜNÜZ

Doğduğunuz toprakları özlüyorsanız yada hiç köyünüz olmadıysa siz de Çiftlikköylü olabilirsiniz.

pexels-photo-1268101-e1552305329594.jpeg

Şehirde Şehirden Uzakta

Çiftlikköylülere 30m2'lik tarlalar tahsis edilmektedir. Size özel olan bu tarlalarda şehirden uzaklaşır, kendi sebzelerinizi yetiştirebilirsiniz.

Tüm altyapısı hazırlanmış ve damla sulama sistemleri çekilmiş şekilde Çiftlikköylülere teslim edilen bahçelerde, kendi yetiştirdiğimiz fideleri size veriyor ve birlikte ekimlerini gerçekleştiriyoruz. Temel çiftçilik eğitimi ile birlikte başlayan çiftçilik yıl sonuna kadar devam ediyor. Çiftlikköylüler arzu ettikleri zamanda gelip bahçelerinin bakımını yapıyor, toprağa sevgilerini katıp sebelerini yetiştiriyorlar. Hasat döneminde ise ürünlerini topluyor ve kendi ektikleri ürünler ile mutfaklarını reklendiriyor.
*Bütün fideler Çiftlikköy tarafından verilmektedir.
*Üyelerin gelmediği zamanlarda sulama işlemi Çiftlikköy tarafından yapılmaktadır.
*Nisan-Mayıs ayında ekimler başlayıp yıl sonuna kadar üyelik devam etmektedir.

BİZE ULAŞIN

Siz de Çiftlikköylü olmak istiyorsanız bize yazın.

    ADRES

    Cumhuriyetköy Mahallesi Ovayolu Sokak No:3/2 Beykoz / İstanbul

    TELEFON

    0850 215 03 58
    0542 502 25 69